ADRES
ul. Kinowa 19A
04-030 Warszawa
TELEFON
601-312-011
606-366-485

Jak zabezpieczyć meble podczas przeprowadzki?

Jak zabezpieczyć meble podczas przeprowadzki? Na co szczególnie należy zwrócić uwagę? Czy warto zabezpieczyć meble samodzielnie, czy skorzystać z usług profesjonalistów? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule!

Rozkręcanie i segregowanie

Przygotowanie mebli do przeprowadzki jest zazwyczaj żmudnym i skomplikowanym zadaniem. Wszystko należy posegregować, większe meble rozkręcić, resztę odpowiednio zapakować.

To samo dotyczy biura, aczkolwiek w tym przypadku należy uwzględnić również delikatny sprzęt, który wymaga prawidłowego zabezpieczenia. O ile w przypadku przeprowadzki mieszkania, czy domu czas należy do ważnych czynników, bo chcemy uporać się z tym jak najszybciej, o tyle w przypadku przeprowadzki firmy czas gra główną rolę.

Opóźnienia, problemy organizacyjne czy zapodziane dokumenty potrafią narazić przedsiębiorstwo na większe straty.

Przygotowanie dobrego planu to połowa sukcesu. Zapoznaj się ze wszystkimi poradnikami “Porady przeprowadzkowe”

 

Zanim zaczniesz

Niemniej jednak przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, o tym, jak usprawnić działanie podczas przeprowadzki, poprzez odpowiednie zabezpieczenie sprzętów i mebli. Co jest potrzebne?

Niezbędnym elementem są materiały, przeznaczone do odpowiedniego zapakowania i zabezpieczenia sprzętu oraz mebli.

  • Kartony – pudła
  • Folia bąbelkowa i stretch
  • Taśma – najlepiej pakowa
  • Ewentualnie styropian i stare gazety

Warto pamiętać, iż nawet podczas wynoszenia mebli, możemy o coś zahaczyć – róg ściany, balustradę – dlatego też bez wyjątku należy zabezpieczyć WSZYSTKIE sprzęty. Niezależnie od tego, czy jest to mniej lub bardziej wartościowa rzecz. Ta sama zasada obowiązuje podczas transportu – meble narażone są na uderzenia, wstrząsy czy zarysowania. Jedynym sposobem na uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji jest ich prawidłowe zapakowanie.

Do kartonów pakujemy drobniejsze przedmioty – kubki, książki, porcelanę czy sztućce, przy czym rzeczy szklane owijamy gazetą, a poszczególne „piętra” odgradzamy od siebie folią bąbelkową. Dodatkowo warto zabezpieczyć pudła stretchem, dzięki temu karton stworzy zwartą bryłę, świetnie utrzymującą rzeczy w środku.

Meble większych gabarytów – szafki, biurka, nogi od stołów, krzesła owijamy folią bąbelkową i stretchem.

Jeżeli nie masz czasu na pakowanie. Możemy zrobić to za ciebie w dniu przeprowadzki. Daj nam znać, a zabierzemy wszystkie niezbędne elementy.

 

Najważniejsze… taśma

Nie zapomnij o taśmie – zaklejamy nią wszelkie pudełka. Przeprowadzka może przebiec szybko i sprawnie, jeśli wszystko odpowiednio zaplanujesz. W celu dopracowania wszelkich szczegółów przejdź do naszego kalkulatora, dzięki któremu obliczysz koszt transportu, a następnie skontaktuj się z nami!