Jak zaplanować przeprowadzkę w Warszawie? Dlaczego warto mieć plan działania? Czy warto planować transport z wyprzedzeniem? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. Zapraszamy!

Jak zaplanować przeprowadzkę?

Zazwyczaj planowanie przeprowadzki rozpoczynamy od wyznaczenia dokładnego terminu. Warto wspomnieć, iż tu tkwi pewien haczyk – data bowiem może być odgórnie narzucona. Wynika to z faktu, iż np. kończy się okres wynajmu mieszkania czy biura. W związku z tym musimy zorganizować wszystko tak, aby zdążyć przed zbliżającym się, słynnym deadlinem. Niemniej jednak coraz więcej współczesnych klientów indywidualnych podąża własnymi ścieżkami, dzięki czemu nie jest ona zobowiązana do tego, aby dostosować się do odgórnie narzuconego terminu.
Aby ułatwić zorganizowanie całego przedsięwzięcia, stworzyliśmy poradnik, w którym podpowiadamy, jak zaplanować przeprowadzkę!

Termin doskonały, czyli co należy wziąć pod uwagę planując przeprowadzkę?

Podczas ustalania terminu przeprowadzki, kieruj się pewnymi zasadami.

Po pierwsze – jeśli jesteś osobą pracującą, ustal z przełożonym dzień/dni wolne, podczas których zrealizujesz całe przedsięwzięcie. Nie bierz na siebie zbyt dużo. Przeprowadzka sama w sobie jest stresującym wydarzeniem, podczas którego pojawia się wiele presji związanej np. z niespodziewaną sytuacją. Odradzamy organizację dnia, w którym pracujesz do danej godziny, a po południu zabierasz się za przeprowadzkę. Ten plan się nie sprawdza – buduje bowiem zbyt wiele napięcia i stresu. Polecamy, aby wziąć kilka dni wolnego przed przeprowadzką – odpowiednie przygotowanie do całego przedsięwzięcia jest wręcz pożądane.

Dzięki wykorzystaniu kalkulatora jesteś w stanie wyliczyć koszt transportu przed przeprowadzką. Jeśli masz pytania zawsze możesz do nas zadzwonić.

 

Musisz mieć plan

Po drugie – planuj z dużym wyprzedzeniem! Okazuje się, że wiele firm oferujących usługi przeprowadzkowe, np. bagażówka Warszawa ma wypełnione kalendarze po brzegi, szczególnie jeśli chodzi o terminy na kilkanaście dni do przodu. Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę, a już na pewno nie kontaktu z profesjonalnym przedsiębiorstwem przeprowadzkowym. Skoro termin wynajmu biura lub remont mieszkania czy też domu dobiega końca, to skontaktuj się np. z bagażówką z Warszawy już dziś. Bardzo często bywa tak, iż oprócz numeru telefonu, na stronie internetowej dostępny jest także formularz kontaktowy, który jest łatwym i szybkim sposobem na podanie najistotniejszych danych m.in. terminu przeprowadzki, starego i nowego adresu, jakie meble i inne przedmioty należy przewieźć. Pamiętajmy, iż największe oblężenie przedsiębiorstwa oferujące usługi przeprowadzkowe przeżywają podczas weekendów, kiedy to wiele osób ma wolne, w wyniku czego, na drodze panują dogodne warunki poruszania się (także w mieście).

Po trzecie – zakup podstawowe materiały do pakowania i zabezpieczania mebli oraz różnych przedmiotów przed przeprowadzką. To istotny punkt na liście podczas planowania całego przedsięwzięcia. Do sklepu budowlanego warto udać się np. po pracy. Dzięki temu, wcześniej ustalone z pracodawcą dni wolne, poświęcisz jedynie na pakowanie i przygotowanie rzeczy do przeprowadzki.

Nasze słynne powiedzenie: Każdy Kierunek Każdy Ładunek! 🙂

 

Zaplanuj przeprowadzkę

Jakie podstawowe materiały należy zakupić? Na liście powinna znaleźć się taśma klejąca (gruba), wytrzymałe kartony np. z tektury pięciowarstwowej różnej wielkości, folia bąbelkowa, papier (gazety), folia typu stretch oraz nożyczki. Pamiętaj, abyś kupił większą ilość produktów na tzw. zapas. Materiały te bowiem można wykorzystać w różnych sytuacjach – są przydatne i praktyczne. Poza tym, dzięki temu unikniesz przykrej wpadki, gdy czegoś zabraknie w trakcie pakowania – wycieczki do sklepu na pewno podniosą poziom niepotrzebnego stresu i zdenerwowania.

Powyżej zaprezentowane porady zdecydowanie ułatwią planowanie przeprowadzki. Pamiętaj, abyś każdy punkt tego przedsięwzięcia dokładnie rozpisał – co potrzebujesz, co należy wykonać i w jakiej kolejności. Odpowiedni plan działania na pewno wyeliminuje powstanie przykrych wpadek i stresujących sytuacji!