ADRES
ul. Kinowa 19A
04-030 Warszawa
TELEFON
601-312-011
606-366-485

Jakie auto wybrać do przeprowadzki?

Jakie auto wybrać do przeprowadzki? Jaka jest różnica pomiędzy bagażówką, kontenerem, a meblowozem? Które auto sprawdzi się akurat przy Twojej przeprowadzce? City Bagażówka podpowiada!

Obliczenia

Zanim przeprowadzimy mieszkanie lub biuro, konieczna jest dla nas wiadomość o potrzebnym samochodzie, który szybko i sprawnie przewiezie rzeczy z punktu A do punktu docelowego. Warto mieć to na uwadze, ponieważ nieprawidłowe podanie gabarytów wszystkich rzeczy – ilość, rozmiary, obciążenie – powoduje, iż na miejsce przeprowadzki, możemy przyjechać autem, które nie spełni oczekiwanych wymagań.

Auto może być za małe i nie pomieścić wszystkich rzeczy, więc musielibyśmy wykonywać kurs np. dwa razy, a co za tym idzie – nie dość, że nie zaoszczędziłbyś na czasie, to musiałbyś jeszcze dwa razy tyle zapłacić. Z drugiej jednak strony, pamiętaj, że do jednej lodówki i łóżka, czy dwóch biurek i foteli nie potrzebujesz meblowozu.

W związku z tym konieczne jest odpowiednie zmierzenie i podanie w przybliżeniu wszelkich aspektów, związanych z przewiezieniem rzeczy.

Nie tylko przeprowadzki posiadamy w ofercie. Poznaj usługi dodatkowe.

 

Pojemność

Stworzyliśmy ten poradnik, aby zaprezentować, trzy nasze auta. Te swoimi gabarytami, dopasowują się do spersonalizowanych oczekiwań, stworzonych na podstawie zdobytego już doświadczenia w pracy z klientami.

Bagażówka to najmniejszy samochód, z trzech dostępnych. Potocznie nazywany „dostawczakiem”. To auto zazwyczaj wybierasz, gdy potrzebujesz przewieźć meble z małej kawalerki, biura i pokojów, które nie przekraczają łącznej wielkości 25 m2. W bagażówce można również bezpiecznie przewieźć same delikatne sprzęty typu AGD i RTV. W samochodzie dostawczym zmieszczą się rzeczy o masie do 1t. Przestrzeń ładunkowa to 350cm x 175cm x 185cm.

Kontener to drugie co do wielkości auto, dostępne w naszej ofercie. Możesz zamówić ten samochód do transportu rzeczy z 2-3 pokoi, mieszkania typu studio, kawalerki czy biura o wielkości łącznej, nieprzekraczającej 50 m2. Kontener nadaje się również do przewozu dużych mebli, o masie do 1.5t. Przestrzeń ładunkowa samochodu wynosi 420cm x 210cm x 210cm.

Sprawdź opcje stałego transportu dla Twojej firmy w dziale współpraca.

 

Dla najbardziej wymagających

Ostatnim dostępnym w naszej ofercie jest auto typu meblowóz. To największe auto, które pomieści rzeczy z mieszkania (4-5 pokoi) czy biura o wielkości łącznej nieprzekraczającej 100 m2. Samochód ten nada się również do transportu rzeczy ponadgabarytowych. Dlaczego? Jego obciążenie maksymalne wynosi aż 4.3t. Przestrzeń ładunkowa wynosi 620cm x 240cm x 240cm.

Skoro wiesz już, jakie powierzchnie i ładowność mają nasze poszczególne auta, skorzystaj z naszego kalkulatora, który przedstawi szacunkową cenę za transport. W razie jakichkolwiek niejasności, służymy pomocą.