ADRES
ul. Kinowa 19A
04-030 Warszawa
TELEFON
601-312-011
606-366-485

Kartonowa przeprowadzka, czyli jak prawidłowo pakować rzeczy do kartonów

Kartonowa przeprowadzka, czyli jak prawidłowo pakować rzeczy do kartonów? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Co warto wybrać do przeprowadzki – kartony czy pakowanie w folię bąbelkową lub stretch? City Bagażówka odpowiada!

Jak prawidłowo pakować rzeczy do kartonów?

Od czego zaczynamy właściwą przeprowadzkę? Od pakowania oczywiście! Pod lupę więc bierzemy wszystkie sprzęty, meble, dodatki i akcesoria, które zawitają i odnajdą się w nowym wnętrzu. Warto już na samym początku zaznaczyć, iż zapakowanie rzeczy dużych, wysokogabarytowych polega jedynie na odpowiednim zabezpieczeniu np. owinięciu folią bąbelkową oraz stretch. Natomiast przedmioty małe, które można np. złożyć należy zapakować do kartonów lub worków. W tym przypadku liczy się jakość – rzeczy wrzucone, niepoukładane mogą ulec uszkodzeniu już podczas przenoszenia, dlatego też zanim karton zabezpieczysz taśmą, poświęć czas na ich prawidłowe zapakowanie!

Co wybrać podczas przeprowadzki – pakowanie do worków czy kartonów?

Wiele osób wybiera drogę na skróty i pakuje różne rzeczy do worków. Rozwiązanie to jest tanie, aczkolwiek mało bezpieczne. Wytrzymałe worki, najlepiej z uchwytami warto wykorzystać podczas przeprowadzki, niemniej jednak jedynie do spakowania rzeczy miękkich, które są zarazem odporne na uszkodzenia. Możemy do nich zmieścić np. pościel, ubrania, poduszki czy obrusy. Pozostałe przedmioty należy w odpowiedni sposób zapakować do kartonów. Warto zaznaczyć, iż tego typu rozwiązanie jest również tanie. Wiele osób kieruje się błędnymi przekonaniami, dlatego postanowiliśmy je dziś obalić. Zazwyczaj kartony oferują firmy realizujące

usługi przeprowadzkowe, wśród nich znajduje się m.in.

bagażówka Warszawa

Jeśli jednak pragniesz przygotować się wcześniej i nie wydawać pieniędzy na tego typu opakowania, polecamy wybrać się do sklepów ze znanych sieci supermarketów – na pewno znajdzie się życzliwy pracownik, który z wielką chęcią pozbędzie się kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu kartonów.

Dzięki wykorzystaniu kalkulatora jesteś w stanie wyliczyć koszt transportu przed przeprowadzką. Jeśli masz pytania zawsze możesz do nas zadzwonić.

Dlaczego rzeczy pakowane do kartonów należy odpowiednio zabezpieczyć?

Jak już wspominaliśmy, nie liczy się to, ile zmieścimy przedmiotów do kartonów i jak wiele miejsca zaoszczędzimy. Istota tkwi w odpowiednim zapakowaniu rzeczy. Należy je odpowiednio zabezpieczyć po to, aby nie uległy uszkodzeniu. Kruche, szklane i delikatne przedmioty stracą na swojej wartości – również estetycznej – gdy po wyjęciu z pudełka okaże się, że są zbite, wyszczerbione czy zarysowane. Paradoks także tkwi w tym, iż odpowiednie zabezpieczenie, a co za tym idzie, także zapakowanie zwiększa pojemność kartonu… do którego zmieścimy więcej rzeczy!
Przeprowadzka – jak zabezpieczać rzeczy w kartonach?

Zastanawiasz się, jak poprawnie zabezpieczać przedmioty podczas kartonowej przeprowadzki? Przede wszystkim zwróć uwagę na to, z jakich materiałów dane rzeczy zostały wykonane. Przedmioty kruche, bardzo delikatne, szklane narażone są na wiele niebezpieczeństw, dlatego też ich odpowiednie zabezpieczenie i zapakowanie jest szczególnie ważne. Do tego typu czynności warto użyć folii bąbelkowej i folii typu stretch. Materiały te doskonale chronią przed przypadkowym przemieszczaniem się i poruszaniem np. talerzy, szklanek czy wazonów we wnętrzu pudełek. Delikatne rzeczy należy także zabezpieczyć z góry i z dołu. Firmy oferujące usługi przeprowadzkowe polecają, aby stworzyć coś na podobieństwo monolitu, czyli bloku, który z powodzeniem wypełni przestrzeń pomiędzy, tym samym gwarantując, iż nic się nie przesunie podczas wyprowadzki.

Natomiast, jeśli chodzi o rzeczy bardziej odporne na zniszczenie, czyli takie które wykonane są z grubych, wytrzymałych materiałów, to także warto je zabezpieczyć, niemniej jednak cienkim materiałem. W tym wypadku wystarczy np. papier i folia typu stretch, aby oddzielić od siebie przedmioty.

Nasze słynne powiedzenie –  Każdy Kierunek Każdy Ładunek! 🙂

Czas ucieka szybko

Nie zapomnijmy także o prawidłowym oznaczeniu kartonu – zapakowanie delikatnych, szklanych przedmiotów do pudeł to jedynie połowa sukcesu. Firma oferująca tanie usługi przeprowadzkowe powinna otrzymać jasną informację dotyczącą tego, jak z danym kartonem się obchodzić, dlatego też polecamy skorzystać z odpowiednich oznaczeń. Mowa tu o specjalnych nalepkach np. Ostrożnie! Uwaga szkło!, które nalepione na pudła wyślą prosty komunikat do ekipy przeprowadzkowej.
W ten oto sposób docieramy do punktu, w którym odpowiednio przygotowane kartony do przeprowadzki czekają aż bagażówka z Warszawy zapakuje je do samochodu.
Pamiętajmy, aby każde przedmioty były odpowiednio zapakowane. W ten bowiem sposób unikniemy niemiłych niespodzianek, w tym również tych związanych z poniesieniem niemałych strat finansowych!


KONTAKT