ADRES
ul. Kinowa 19A
04-030 Warszawa
TELEFON
601-312-011
606-366-485

Najczęstsze błędy przy przeprowadzkach

Najczęstsze błędy przy przeprowadzkach – to właśnie o nich dziś porozmawiamy! Jakie błędy popełniamy? Co robimy nie tak? Jak się przed nimi ustrzec? City Bagażówka pędzi z ciekawymi rozwiązaniami!

Brak planu

Jeżeli chcesz przeprowadzić się szybko, ale byle jak to nie licz, że misja ta powiedzie się i odniesie sukces. Bez odpowiedniego planu poniesiesz sromotną porażkę. Warto wziąć pod uwagę, że jest to wyzwanie, które potrzebuje prawidłowego wykonania. Samodzielne zmierzenie się z przeprowadzką, bez odpowiednio podjętych kroków, kończy się fiaskiem i załamaniem rąk.

Jakie są najczęstsze błędy popełniane podczas przeprowadzek biur i mieszkań? Brak planu – o tym wspominałam już na samym początku poradnika. Jeśli odpowiednio nie zaplanujesz drogi przejazdu, nie uwzględnisz ilości transportowanych rzeczy, ich rozmiarów i ciężaru, możesz liczyć się nie tylko z wyrzuceniem pieniędzy w błoto, ale również straconymi pokładami cennego czasu. Z przysłowiowego marszu, nic się nie da, tak więc zanim przystąpisz do przeprowadzki, przeczytaj nasze pozostałe artykuły, dzięki którym dowiesz się jak prawidłowo zabezpieczyć meble, wybrać odpowiednie auto i wyliczyć koszt transportu.

Zaplanuj wcześniej transport. Najlepsze dni w miesiącu to od 6 do 24. Początek i koniec miesiąca jest zawsze na wariackich papierach.

 

Brak organizacji

Plan powinien nosić nazwę harmonogramu, w skład którego wejdą wszelkie etapy przeprowadzki. To klucz do sukcesu. Taka lista rzeczy do wykonania, na której kolejne wykonane czynności możesz odhaczać, przy okazji ciesząc się powodzeniem. Sumienna realizacja punktów przynosi oczekiwane rezultaty. Wiesz, co masz wykonać, przy okazji nie narażając się na stres, dodatkowe koszta czy opóźnienia.

Nieprawidłowe spakowanie – zanim przystąpisz do wkładania rzeczy do pudeł czy owijania ich folią, zapoznaj się z naszym poradnikiem – Jak prawidłowo zabezpieczyć meble? Dzięki temu dowiesz się, co pakujemy do kartonów, w jakiej ilości i maksymalnym ciężarze. Co więcej, otrzymasz również wskazówki, jak zabezpieczyć cenne drobiazgi czy w jaki sposób odpowiednio owinąć większe rzeczy czy delikatny sprzęt, narażony na uszkodzenia. Nieprawidłowe i niedbałe pakowanie nie dość, że utrudnia wynoszenie mebli, dodatkowo naraża je na sytuacje, w których mogą ulec zniszczeniu – zarysowania, obtarcia, uszczerbki.

Przed przeprowadzką możemy się umówić na rozeznanie zawartości do przewiezienia. Cenę transportu poznasz już na spotkaniu.

 

Transport

Przypominamy! Przewozimy rzeczy samochodami, które na drogę nie mają wpływu – w niej występują dziury i koleiny, dlatego wstrząsy są czymś nieuniknionym. Pamiętaj, iż niezależnie od tego, jaki to jest mebel, mniejszy, większy lub tańszy czy droższy, należy go prawidłowo ostretchować. Zły dobór auta – wspominaliśmy o tym w poradniku – Jakie auto wybrać do przeprowadzki?

Jeżeli nie zmierzysz swoich rzeczy i nie wykonasz odpowiedniej kalkulacji ciężaru, a co za tym idzie udźwigu auta. Na miejsce przeprowadzki, może przyjechać samochód o zbyt małej lub zbyt dużej przestrzeni ładunkowej. W tych przypadkach narażasz się na dwie sytuacje. Jakie? Jeżeli jest zbyt mały, rzeczy mogą być przewożone w kilku rzutach, co oznacza, że stracisz czas, wkładając w to więcej pieniędzy.

Jeżeli natomiast jest zbyt duży, narażasz się na większe koszta. Zanim podejmiesz decyzję o przeprowadzce, skorzystaj z naszego wyjątkowego kalkulatora. Ten przewiduje wszelkie aspekty związane z transportem i jego kosztem. W razie pytań – skontaktuj się z nami!