ADRES
ul. Kinowa 19A
04-030 Warszawa
TELEFON
601-312-011
606-366-485

Utylizacja mebli Warszawa – na czym polega?

UTYLIZACJA MEBLI WARSZAWA – NA CZYM POLEGA?

Utylizacja mebli Warszawa — na czym polega cały proces i dlaczego jest tak aktualnie ważny? Co warto wiedzieć? Czy faktycznie wszystkie meble są od razu utylizowane? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym poście!

Pomimo tego, że meble to długodystansowi towarzysze, przez wiele lat są niezmiennymi kompanami w naszym otoczeniu, w każdym mieszkaniu, domu czy nawet biurze, nadchodzi taki moment, w którym stare zamieniamy na nowe, zużyte wymieniamy na świeże. Pojawia się wtedy pytanie – co zrobić? Oddać stare sprzęty? Sprzedać je komuś za symboliczną kwotę, a może bardzo zużyte po prostu wyrzucić do śmieci lub zawieść na wysypisko? Okazuje się, że po “długodystansowym związku” najlepszym rozwiązaniem jest utylizacja mebli. To rozsądne i odpowiedzialne wyjście, dzięki któremu dbamy nie tylko o nasze otoczenie, ale również o środowisko naturalne. Jak utylizacja mebli przebiega? Co warto o niej wiedzieć?

UTYLIZACJA MEBLI WARSZAWA – DLACZEGO NIE NALEŻY WYRZUCAĆ MEBLI NA ŚMIETNIK?

Po zamontowaniu nowych szafek w kuchni, po zmianie biurka na nowoczesne, po wymianie szafy na funkcjonalną, często wiele osób wynosi zużyte meble na śmietnik. Mieszkaniec, stawiając je obok kosza, myśli, że ktoś zrobi z nimi porządek. Uważa, że albo się komuś przydadzą, albo zakład wywozu śmieci odpowiednio się nimi zajmie. Jak? Wywiezie stare meble na wysypisko śmieci. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż tego typu postępowanie jest niezgodne z prawem! Wystawienie i pozostawienie mebli obok śmietników lub miejsca przeznaczonego do składowania odpadów grozi mandat w wysokości do 500 zł.

JAK POWINNA PRZEBIEGAĆ UTYLIZACJA MEBLI?

Wiele osób myśli, że miejsce starych mebli, zużytych szafek, biurek i regałów, jest na wysypisku śmieci. Nic bardziej mylnego! Stare meble nie powinny być wyrzucane wraz z innymi śmieciami. Tego typu przedmioty uznawane są za odpady wielkogabarytowe lub ponadgabarytowe. W związku z tym powinny być one składowane we właściwych i odpowiednio do tego przeznaczonych kontenerach. Jeśli mieszkasz na osiedlu, to tego typu kontenery co jakiś czas wystawiane są w specjalnych miejscach, a następnie usuwane. Jeśli społeczność osiedlowa nie organizuje tego typu kontenerów, można samodzielnie wywieźć meble zużyte i stare do punktu zajmującego się recyklingiem tego typu odpadów.

Jakie meble należy utylizować?

Meble, które nadają się do utylizacji to wszelkiego rodzaju meble biurowe, domowe, elementy wyposażenia szkół, placówek kulturowych, obiektów użytkowych czy miejsc badawczych. Najczęściej utylizowane przedmioty to biurka, szafy, szafki, regały, krzesła, stoły, kanapy, fotele obrotowe, czy komody.

Co się dzieje później?

Jak przebiega cała utylizacja mebli? Wyrzucone przedmioty najpierw rozbierane są na poszczególne części. Następnie wykonywana jest segregacja – podział pod kątem materiałów, z jakich wykonane są dane sprzęty. Elementy drewniane oddzielane są od tworzyw sztucznych, metali oraz szkła. Dzięki temu pozyskane w procesie surowce wtórne poddawane są recyklingowi. W następnej kolejności sprzedawane jako materiał do produkcji nowych przedmiotów.

PROFESJONALNA UTYLIZACJA MEBLI WARSZAWA – ZOSTAW TO NAM!

Jak jednak wiadomo, przy dużych remontach, sprzątaniu piwnic, czy przeprowadzkach biur, sami często nie jesteśmy w stanie pozbyć się wszystkich mebli. Nie mamy odpowiedniego transportu, grupy, czy po prostu czasu na zajęcie się tego typu czynnością. Oczywiście w tym momencie profesjonalna utylizacja mebli Warszawa w wydaniu CityBagażówka serdecznie zaprasza do kontaktu. To odpowiednie rozwiązanie dla wszystkich osób przeprowadzających się z mieszkania do domu, dla właścicieli biur zmieniających adres firm, czy też dla mieszkańców sprzątających piwnice, garaże czy strych.

Wystarczy się z nami skontaktować, aby ustalić wszelkie szczegóły transportu i utylizacji zużytych i starych mebli. CityBagażówka zaprasza do kontaktu telefonicznego lub mailowego!